Menu Zavřeno

Levné ubytování Červený Kostelec Apartmán volné pokoje

Ubytování apartmán Červený Kostelec

Ubytování v soukromí volné pokoje

Apartmán se skládá z ložnice se 4 lůžky, obývacího pokoje, samostatné toalety a sprchy.

K dispozici je lednice, televize, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, plynový vařič a nádobí.

U domu je neplacené parkoviště, sezení pod pergolou, zahradní houpačka. Možnost uschování kol, kočárku či motocyklu v garáži.

KONTAKT 

Jarmila Asterová

Náchodská 1096, 549 41 Červený Kostelec

IČO: 45573824 NEPLÁTCE DPH:

Tel: +420 605 049 448 

CENA: 280 Kč/osoba/noc, při dlouhodobém pobytu a děti do 15 let – cena dohodou

Ubytování v soukromí apartmán Červený Kostelec

Červený Kostelec a okolí www.cervenykostelec.cz

Vítejte v kraji Aloise Jiráska a Boženy Němcové.

Protože Červený Kostelec leží uprostřed malebné krajiny, lze do všech světových stran podnikat zajímavé výlety, které uspokojí i náročné cykloturisty a tuláky.

Krajina je také protkána značenými cyklotrasami. Městem přímo prochází dvě cyklotrasy, další dvě jdou okrajovými části, desítky jich jsou v okolí.

V zimě si v nejbližším okolí Červeného Kostelce užijí hlavně běžkaři. Je-li dostatečná podkladová vrstva sněhu a navrchu trochu prašanu, je možné kdekoliv jen kousek od náměstí připnout lyže a vydat se kterýmkoli směrem. Běžkaři často používané stopy vedou mnohdy po značených turistických trasách.

Turistické cíle v okolí obce Červený Kostelec

Cykloturistika

Červenokostelecko a také širší oblast Kladského pomezí je atraktivní i pro náročné bikery, kteří si chtějí vyzkoušet své cyklistické hranice a případně si sáhnout až na samé dno svých sil.

Není tedy náhodou, že se mimo mnoha jiných cyklistických závodů po celém území pořádá každoročně začátkem září v Teplicích nad Metují asi nejtěžší závod horských kol v České republice „Rally Sudety“ Celý okruh Broumovskem a Polickem je dlouhý 123 km a má součet převýšení větší než 3000 metrů. Trať je určena výhradně pro horská kola, je jednosměrná a celoročně vyznačená světle modrými trojúhelníky ve žlutém čtverci.

Dalším oblíbeným závodem pořádaným v červnu každého roku ve městě Úpice je „Apache Jestřebí hory“ Nabízí tři trasy o délkách 103 km při převýšení 2500 metrů, 58 km a 32 km. Tyto tratě jsou vyznačeny oranžovým trojúhelníkem ve žlutém čtverci.

Běžecké lyžařské trasy v regionu

Běžkaři často používané stopy vedou mnohdy po značených turistických trasách. Směrem severovýchodním vedou stopy přes vyhlídkový kopec Končiny, odkud je možné pokračovat do Hronova, nebo do Jestřebích hor.

Do lyžařského ráje, do Jestřebích hor, vedou stopy z Červeného Kostelce také přes okrajovou část Lipky a Lány směr Bohdašín či horní Rtyně v Podkrkonoší.

Od Devíti Křížů a od benzinové pumpy nad Rtyní v Podkrkonoší vedou stopy do atraktivní krajiny nad řekou Úpou od Havlovic až po Slatinský mlýn. Kolem rybníků Brodský a Špinka, Zábrodím a Trubějovskými lesy se dá jet směr Náchod i směr Studnice a Ratibořice. Do Babiččina údolí vedou stopy přes Dupačku, Stolín, Červenou Horu a Rýzmburk.

Možnosti rybaření:

Rybník Brodský, Nádrž Krčmařík, Nádrž Rozkoš, Řeka Úpa, Metuje, Labe.

Tipy na výlet 

Babiččino údolí:  www.zamek-ratiborice.cz
Zámek Ratibořice letní sídlo v hávu spanilé přírody Babiččina údolí.

Zámek Nové Město nad Metují:  www.zameknm.cz

Zámek v Novém Městě nad Metují je původně renesanční stavba upravená barokně a na počátku 20. století Dušanem Jurkovičem. Zámek je od roku 2008 chráněn jako národní kulturní památka České republiky.

Teplicko-Adršpašské skály

Adršpašsko-teplické skályBroumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky užod 18. století.

Tolik fascinujících zákoutí jako v Adršpašsko-teplických skalách uvidíte jen málokde. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy. Turisté se do skal vypravují od 18. století – tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci a vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů.

Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. Z 18. století pochází také většina pojmenování místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

Ostaš:

Bludné skály – Polsko (Błędne Skały) – Bludné skály naleznete jen kousek za česko-polskými hranicemi

Skalní město se nachází na hoře Bor (Skalniak) (915 m n. m.) a jsou součástí národního parku Stolové hory (Góry Stołowe).
Krásné bloudění si můžete dopřát v labyrintu rozsedlin (6-11 m hluboké) rozdělujících mohutné bloky skal a utvářející síť průchodů – bludiště.

Prohlídková trasa zpřístupňuje nejzajímavější partie Bludných skal. Čekají na vás rozmanité skalní brány, stoly, bašty, hřiby i tunely. Určitě si nenechte ujít i tzv. Skalní číši, ze které se Vám naskytne jedinečný rozhled na Velkou a Malou Hejšovinu, Machovsko a Broumovsko

Národní park Stolové hory (Góry Stołowe) – Stolové hory – polský sourozenec Broumovských stěn navazuje na pískovcové skalní oblasti Broumovska.

Stolové hory jsou atraktivním územím s četnými skalními útvary, hlubokými štěrbinami, bludišti a vyhlídkami.

Národní park disponuje hustou sítí turistických stezek pro pěší i cyklisty a v zimě jsou zde udržované stopy pro běžecké lyžování.

Hlavní zajímavosti skalního masivu je krásné „skalní město“ na Velké Hejšovině na nejvyšším vrcholu Stolových hor, skalní labyrinty Bludných skal v masivu Boru, skalní hřiby, Radkovské skály, Výří skály a Łezycké skály.

Velká Hejšovina (Szczeliniec Wielki) – Velká Hejšovina – nejvyšší vrchol Stolových hor

Velká Hejšovina se nachází nedaleko česko-polských hranic (919 m.n.m.) je nejvyšším vrcholem národního parku Stolové hory (Góry Stołowe).

Stolová hora je tvořena ze dvou vrcholů: Velkou Hejšovinou a mělkým sedlem oddělenou Hejšovinou Malou (Szczeliniec Maly). Ta je však pro turisty uzavřena z důvodu četných hnízdišť řady chráněných druhů ptáků. 665 schodů vede až k vrcholu Velké Hejšoviny. Velká Hejšovina se nachází pouze necelé dva kilometry od česko-polské hranice.

Jedná se o mohutnou plošinu s krásným skalním městem, která vystupuje nad okolní terén a je ohraničena téměř ze všech stran vysokými pískovcovými stěnami. Z mnoha vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí pěkné pohledy na okolní české i polské hory a na Broumovskou a Noworudskou kotlinu. Turistický okruh vede přes další četné skalní terasy s pěknými výhledy i hlubokými skalními průrvami.

Rozhledny:

Rozhledna Žernov
Rozhledna na Signálu u Horní Radechové
Rozhledna Eliška na Stachelbergu
Rozhledna u Rtyně v Podkrkonoší
Rozhledna Žaltman v Jestřábích horách
Jiráskova chata na Dobrošově u Náchoda

Levné ubytování Červený Kostelec Apartmán Babiččino údolí volné pokoje